Aktualności SRM

Wakacje na półkoloni w Mesznej 2016

Tegoroczna półkonia zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej przy współpracy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mesznej oraz dzięki dotacji Urzędu Gminy w Wilkowicach trwała od 27.06. do 1.07. 2016r.

Przez 5 dni 45 dzieci z Mesznej miało możliwość spędzenia pierwszych dni wakacji w ciekawy i atrakcyjny sposób.Program półkolonii przewidywał różnorodne zajęcia kulturalne, sportowe, turystyczne i rekreacyjne.

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach odbyły się pod kierunkiem instruktorów gry i zabawy sportowe. W kinie „ Promyk” w Bystrej dzieci oglądały film pt. „ Mulan „. Pogoda nam sprzyjała, toteż pobyt na kąpielisku w Cygańskim Lesie był bardzo udany. Udana również była wycieczka do Inwałdu, gdzie uczestnicy zwiedzali„Park dinozaurów” oraz skorzystali z wielu atrakcji w parku rozrywki.Na zakończenie odbyła się wycieczka na Dębowiec, gdzie dzieci kilkakrotnie jechały torem saneczkowym.

Jak zwykle smakowały wszystkim smaczne obiady w szkolnej stołówce, pieczona kiełbasa w Inwałdzie i pizza w „Hawie” w Bystrej.

Opiekę nad dziećmi sprawowały wzorowo nauczycielki: Grażyna Damek,Beata Jakubiec oraz Iwona Kwaśny pod kierunkiem Urszuli Jaskmanickiej- Kochaj.

Dziękujemy Dyrektorowi OSiR-u w Wilkowicach, Markowi Kubicy za zorganizowanie pobytu uczestników półkolonii na hali sportowej oraz Dyrektor GOK-u W Bystrej, Agnieszce Sech za możliwość obejrzenia filmu.