Aktualności SRM

Sport z zuchami-zima 2017

„SPORT Z ZUCHAMI” – odsłona pierwsza

Dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Mesznej oraz Gminie Wilkowice szeregi lokalnych narciarzy mogły zasilić kolejne młode i żądne przygód osoby – zuchy z 2 Gromady Zuchowej „Beskidzkie Bieliki”.
Stało się to możliwe dzięki projektowi SRM „Sport z Zuchami” i środkom uzyskanym na jego wykonanie. Pierwszą częścią jego realizacji było szkolenie narciarskie uwieńczone uczestnictwem w Otwartych Mistrzostwach Mesznej w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w ramach Mistrzostw Gminy Wilkowice.
Oprócz zdobytego III miejsca przez zuchenkę Kingę w swojej kategorii wiekowej (gdzie konkurencja była naprawdę duża) sukcesem 2 Gromady Zuchowej „Beskidzkie Bieliki” było samo uczestnictwo aż 11 zawodników będących członkami Gromady!!! Nie byłoby w tym nic dziwnego i zachwycającego gdyby nie to, że znaczna część Bielików pierwszy raz miała na nogach narty niecałe 2 tygodnie przed zawodami podczas pierwszego spotkania (z trzech) z naszymi instruktorami PZN Panami Jerzymi Kochaj.
Właśnie dzięki projektowi „Sport z Zuchami” zuchy mogły „złapać bakcyla” do uprawiania tego wspaniałego i mocno związanego kulturowo z naszą miejscowością sportu – narciarstwa. Co więcej! Tych kilka spotkań było doskonałą okazją do spróbowania oraz doskonalenia swoich umiejętności również przez Rodziców zuchów, którzy po odwiezieniu swoich dzieci na zajęcia z Instruktorami mieli wiele wolnego czasu, wyciąg, stok, wypożyczalnię sprzętu… i świetne towarzystwo innych Rodziców. Cała sytuacja przeobraziła się w spotkania integracyjne promujące narciarstwo nie tylko wśród samych Bielików z 2 Gromady Zuchowej, ale w znacznie szerszym gronie!
Ogromna podziękowania dla Stowarzyszenia Rozwoju Mesznej, Gminy Wilkowice oraz firmy Fizjo&Sport Jerzy Kochaj składają
Zuchy z 2 Gromady Zuchowej „Beskidzkie Bieliki”
Rodzice zuchów
Kadra 2 GZ „Beskidzkie Bieliki”