Aktualności SRM

Zimowisko 2017

ZIMOWISKO W MESZNEJ

Tegoroczne ferie zimowe zaczęły się najwcześniej w naszym województwie, bo już 16 stycznia 2017 r. Pogoda dopisała, prawdziwa zima zaskoczyła chyba wszystkich.

W zimowisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej dzięki dotacji Urzędu Gminy w Wilkowicach wzięło udział 45 uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mesznej.

Zimowisko trwało od 16 do 20 stycznia.

Dzieci miały możliwość na spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy i urozmaicony. Nie zabrakło zajęć sportowych, ruchowych, kulturalnych i oświatowych.

W pierwszym dniu dzieci bawiły się na kręgielni w Bielsku – Białej, oglądały wystawę w BWA pt. DZIKA PRZYRODA , a także bardzo ciekawą wystawę o tematyce bożonarodzeniowej w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku- Białej – MALOWANE NA SZKLE.

W drugim dniu odbyły się zajęcia na basenie AQUA w Bielsku – Białej. Pod opieką ratowników odbyły się m.in. zawody pływackie.

Następny dzień obfitował we wspaniałe przeżycia. Przy pięknej zimowej pogodzie zwiedzaliśmy skocznię narciarską w Wiśle i GALERIĘ Adama Małysza. Dzieci podziwiały puchary, kryształowe kule i medale zdobyte przez naszego mistrza, a także kombinezony, narty i inne pamiątki tego wspaniałego skoczka.

W czwartym dniu wszyscy uczestnicy zimowiska wzięli udział w zabawach ruchowych i animacjach w klubie „ Jupijupijaj” w Bielsku- Białej, a w kolejnym dniu oglądali premierę filmu „ Baletnica inna niż wszystkie” w kinie HELIOS.

Zakończenie i podsumowanie zimowiska odbyło się tradycyjnie w pizzerii HAWA w Bystrej.

Dzieci przebywały na zimowisku pod opieką nauczycieli miejscowej szkoły oraz organizatorów wypoczynku. Smaczne posiłki zapewniła im , jak zwykle, szkolna kuchnia, za co składamy jej serdeczne podziękowania.