Aktualności SRM

Rajd Nordic Walking 2016

W dniu 03.09.2016 r. odbył się I Rajd Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej. W rajdzie wzięło udział 76 uczestników. Organizatorami tego rajdu, przy wsparciu finansowym Gminy Wilkowice, byli: Urząd Gminy Wilkowice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Wilkowice, Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej, Rada Sołecka Mesznej oraz Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”Głównym partnerem było Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking z Aktywną Strefą Nordic Walking, której projekt jest współfinasowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem rajdu była firma Larix Sp. Jawna- marka VIKING, która ufundowała upominki dla wszystkich uczestników rajdu.

Aktywna Strefa Nordic Walking na czele z Prezes Polskiego Stowarzyszenia NordicWalking Panią Pauliną Ruta, zabezpieczyła rajd technicznie i sprzętowo oraz podarowała zasponsorowany od firmy Regatta Polska voucher zakupowy o wartości 200 zł, w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Rusz się”. ASNW obsługiwali instruktorzy i trenerzy: Piotr Kaczmarski, Iwona Grzybowska, Katarzyna Daniek.

Pomysłodawcami rajdu były licencjonowane instruktorki PSNW Katarzyna Gnioździorz i Barbara Balcerzak, które od 2 lat prowadzą  na terenie gminy zajęcia nordic walking dla wszystkich chętnych mieszkańców w ramach projektów KGW i SRM z Mesznej. Ponieważ zajęcia cieszyły się ogromną popularnością Rada Sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej, i instruktorki grupy Aktywni Nordic Walking postanowili zorganizować rajd nordic walking w celu spopularyzowania tej dyscypliny sportu oraz ukazania walorów krajobrazowych i turystycznych Mesznej.

Otwarcia rajdu dokonała sekretarz Gminy Wilkowice pani Alicja Raszka. Wśród zaproszonych gości byli również: dyrektor GOSiR Wilkowice Marek Kubica, przewodnicząca KGW Meszna Agata Prochownik, dyrektor GOK „Promyk” Agnieszka Sech, sołtys wsi Meszna Antoni Kufel.

Przed startem rajdu, w ramach Aktywnej Strefy Nordic Walking, można było wypożyczyć bezpłatnie kije do nordic walking marki KV+. Paulina Ruta poprowadziła warsztaty na temat prawidłowej techniki nordic walking, a następnie rozpoczęła wspólną rozgrzewkę.

O godz. 13.00 rozpoczął się start uczestników rajdu z boiska szkolnego. Trasa prowadziła po szlakach turystycznych i górskich m in. ulicą Szkolną , Sportową, Orczykową i kończyła się metą ponownie na boisku szkolnym. Każdy uczestnik rajdu otrzymał na mecie pamiątkowy medal, upominki marki Viking, wodę mineralną oraz mógł skorzystać z bezpłatnego posiłku przygotowanego przez restaurację Oberża Podkowa z Bystrej. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mesznej poczęstowały wszystkich uczestników własnoręcznie upieczonym ciastem.

Pamiątkowe puchary zostały wręczone najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi rajdu: Tadeuszowi Słowik  i Alicji Kaźmierczak. Nagrodę w postaci vouchera zakupowego o wartości 200 zł. od firmy Regatta Polska, za najlepszą technikę nordic walking, wręczono pani Paulinie Zielińskiej. Dodatkowo Paulina Ruta nagrodziła 5 uczestników pakietami ufundowanymi przez PSNW, za najlepszą technikę podczas marszu. Jedną z nagrodzonych osób był sołtys Antoni Kufel. Na zakończenie rozlosowano nagrody ufundowane przez firmy: Fizjo&Sport, Pulsvita, Akademia Zdrowego Kominka, Dietaraj.

Dodatkowymi atrakcjami rajdu był występ Kapeli Góralskiej „Straconka”, stoiska z rękodziełami, a także wystawa dawnych przedmiotów użytkowych gospodarstw Gminy Wilkowice. Na pamiątkę udziału w rajdzie można było zrobić sobie zdjęcie przy foto ściance udostępnionej przez GOK „Promyk” z Bystrej. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój Nordic Walking, a 5 wybranych prac zostało nagrodzonych zaproszeniami na lody lub pizzę do restauracji Oberża Podkowa”.

Ogromne podziękowania kierujemy do strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Mesznej i do Zespołu Ratownictwa Medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej z Bystrej, za profesjonalne zadbanie o bezpieczeństwo uczestników na trasie, do pana Jacka Szczerskiego, który całość imprezy upamiętnił na zdjęciach oraz do Instruktorów i Trenerów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking: Paulina Ruta, Piotr Kaczmarski, Iwona Grzybowska, Katarzyna Daniek za obsługę w ASNW i techniczną pomoc na trasie rajdu.

I Rajdowi Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej towarzyszyła piękna pogoda i wspaniała atmosfera. Myślimy, że będzie to początek corocznych, cyklicznych rajdów nordic walking w naszej malowniczej gminie.

Dziękujemy sponsorom I Rajdu Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej:

LARIX Sp. Jawna marka VIKING
Regatta Polska
LULU DESIGN
PSNW Paulina Ruta
EKO WTÓR Małgorzata  i Kazimierz Jakubiec
Place Zabaw Artur Świecak i Marian Kępys
Nauka Jazdy Halina i Bogdan Janek
Antoni Kufel
AKADEMIA ZDROWEGO KOMINKA
DIETARAJ
PULSVITA
FIZJO&SPORT
OBERŻA PODKOWA
CHATA NA GRONIU
AGROTURYSTYKA SPA ŁACIAKÓWKA
ECOBLIK
Koło Gospodyń Wiejskich w Mesznej