Aktualności SRM

III RAJD NORDIC WALKING w MESZNEJ 2018

To był wyjątkowy III Rajd Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej.
Mogliśmy uczestniczyć nie tylko w rajdzie nordic walking, ale w uroczystym otwarciu wystawy prac Anny Demianiuk ,młodej mieszkanki Mesznej i Katarzyny Żaczek , jej opiekunki z bielskiej KUBISZÓWKI . Wystawa nosi tytuł ” Kolory i czerń ” i można ją podziwiać do 28 września 2018r. w Meszniańskim Ośrodku Kultury „Nad Borami”.
Odwiedzili nas również ciekawi goście, np. Paulina Ruta- prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking,
Edward Dudek- pierwszy człowiek, który ukończył SPARTATHLON, autor książki „Moje miłości dwie. Biegiem przez świat”, również organizator XI Maratonu ”Beskidy” , który odbędzie się 3 listopada 2018 r. w Radziechowach.
Działo się wiele, bo podczas rajdu odbywał się ” Pchli Targ ”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej, trwał konkurs plastyczny dla dzieci „Mój Nordic Walking”, w którym wszystkie prace zostały wyróżnione i nagrodzone przez jury: Annę Demianiuk i Katarzynę Żaczek.
Towarzyszyła nam miła atmosfera, a co najważniejsze, piękna, słoneczna pogoda , która sprzyjała podziwianiu wspaniałych widoków z trasy przebiegającej w Górnej Mesznej.

Po przejściu trasy 54 uczestników oraz goście zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń w Mesznej. Następnie odbyło się podsumowanie rajdu, rozdanie medali i wspólne zdjęcia.
W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy i dziękujemy, za to że byliście z nami.

Puchar Białego Jelenia z herbu Mesznej dla najmłodszego uczestnika III Rajdu trafił do Nikodema Gnioździorza.
Pucharem została obdarowana również najstarsza uczestniczka III Rajdu Danuta Kania oraz najliczniejsza grupa Aktywni + z Łodygowic( 15 os.)
Szczególne podziękowania kierujemy do:
Ochotniczej Straży Pożarnej z Mesznej i Zespołu Ratownictwa Medycznego OSP Bystra za utrzymanie bezpieczeństwa i porządku podczas rajdu,
Koła Gospodyń Wiejskich z Mesznej za przygotowanie poczęstunku,
Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, Pauliny Ruty- za przewodniki, Aktywną Strefę, wsparcie sprzętowe i techniczne,
Instruktorów i sędziów PSNW: Agnieszki Pawlus , Aleksandra Olafa ,Przemysława Romanka, Barbary Balcerzak i Kasi Gnioździorz oraz Fundacji K2 za wsparcie medyczne, techniczne i sprzętowe,
Anny Kaźmierczak, Agnieszki Sech, Antoniego Kufla i Marka Kubicy, Gminy Wilkowice, członków Stowarzyszenia Rozwoju Mesznej i Rady Sołeckiej za wszelką pomoc i wsparcie podczas organizacji rajdu, Jacka Kowalcze- za dowcipną konferansjerkę i Łukasza Kachela za nagłośnienie i oprawę muzyczną.

Dziękujemy SPONSOROM III RAJDU, a byli nimi :
Decathlon Bielsko-Biała
LOMAN
CUKIERNIA GĘSI PIPEK Z WILKOWIC
DECATHLON BIELSKO-BIAŁA
Ski&Bike Cafe Szczyrk
PATIGRAF Patrycja Panek Bystra
Kwiaciarnia Kwiat Wanilii Szczyrk
TOKO Sweets Manufaktura słodyczy Żywiec
Salon Optyczny DOKTOR MARCHEWKA BIELSKO-BIAŁA
Zakłady Mięsne Hańderek
EURO SKLEP BYSTRA
Piekarnia „Łukaszek „ Bystra
PULSVITA
FIZJO&SPORT
AGROTURYSTYKA SPA ŁACIAKÓWKA
CHATA NA GRONIU
Akademia Zdrowego Kominka-Mateusz Gębala

Zapraszamy na kolejny rajd w przyszłym roku.